Menu
CHIP Speedtest

iOS: Přizpůsobitelná klávesnice

26.10.2014 16:59 | Radek Kubeš
iOS: Přizpůsobitelná klávesnice

Než pouze používat výchozí klávesnice od Applu, iOS 8 vám nyní po dlouhém vyčkávání dovoluje používat i klávesnice třetích stran, které přinášejí i možnost použití gest a predikci. 

Zatímco klávesnice jako TouchPal, Fleksy, SwiftKey nebo Swype původně fungovaly pouze pro uživatele Androidu, nyní konečně existuje i oficiální způsob, jak klávesnice zprovoznit na iZařízeních. Proces je velmi snadný a probíhá stejně jako stahování aplikací – stačí si požadovanou klávesnici zakoupit na AppStore a instalovat do telefonu (SwiftKey je dočasně zdarma). Použití klávesnice je ale třeba nejprve zpřístupnit pomocí nastavení.  Toho dosáhnete, přejdete-li do » Nastavení |Obecné |Klávesnice |Klávesnice | Přidat novou klávesnici « a zde si přidáte do seznamu aktivních klávesnic i svou novou. Pokud si klávesnici nenastavíte jako výchozí, stačí provést výběr přes ikonu globu, podobně jako při výběru emoji smajlíků.

swiftkey-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání