Menu
CHIP Speedtest

iOS: Rychlejší přístup k aplikacím

13.04.2015 10:16 | Radek Kubeš
iOS: Rychlejší přístup k aplikacím

Zatímco uživatelé Androidu měli možnost spouštět aplikace ze zamykací obrazovky odedávna, do iOS se tato užitečná funkce ještě nedostala.

Jedním z možných řešení, jak si přístup k aplikacím urychlit, je použití bezplatné jailbreak aplikace s názvem BerryC8. Ta vaši zamykací obrazovku obohatí o možnost přidání řady ikon aplikací, jejichž přetažením dolů je přímo spustíte. To funguje skvěle i se zařízeními s Touch ID, po přetažení ikony tedy stačí jen plynule pokračovat k senzoru. V konfiguraci aplikace lze i nastavit automatické odemčení. Aplikace dále umožňuje nastavení průhlednosti, počtu ikon na stránce a jejich velikosti. V případě zadání více ikon, než kolik se vejde do jedné řady, lze přesunutím do strany přejít k další řadě. Další bezplatná aplikace, GrabberApp8, přidává ikony aplikací na zamykací obrazovky v trochu odlišné podobě. Ikony lze nyní přidávat na dolní rohy obrazovky, podobně jako u zkratky fotoaparátu ve výchozím iOS 8. 

lockscreen-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání