Menu
CHIP Speedtest

iOS: Síťový skener

08.05.2014 15:25 | Radek Kubeš
iOS: Síťový skener

Mobilní přístroje jsou vnímány spíše jako zařízení pro zábavu než pro seriózní práci. To se rychle mění, vyžaduje to však změnu přístupu zejména u výrobců aplikací. 

Jedním z častých požadavků je hlubší analýza bezdrátové sítě, do které je iPhone/iPad připojen. Po prozkoumání dostupných aplikací jsme pro testovací účely koupili aplikaci Scany, která se pyšní pětihvězdičkovými oceněními. Jde o silný multifunkční nástroj pro zjištění zařízení připojených k Wi-Fi síti a souvisejících detailních informací, pro řešení problémů v síti, skenování portů, testování zabezpečení sítě a firewallů. Scany nabízí spoustu užitečných nástrojů, jako je ping, traceroute, vzdálené probuzení (WOL), informace z databáze Whois a výpis GeoIP. Pokud necháte skenovat internetovou stránku, získáte detailní informace o provozovateli a serveru a povolených portech. Scany dokáže odhalit i skryté uživatele připojené k síti, kteří mohou být schováni třeba i za firewally.

scany-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání