Menu
CHIP Speedtest

iOS: Správce souborů pro iPhone

03.05.2014 15:17 | Radek Kubeš
iOS: Správce souborů pro iPhone

Platforma iOS neumožňuje z bezpečnostních důvodů přístup aplikací do složek jiných aplikací. V praxi to znamená, že pokud například vytvoříte dokument v kancelářské aplikaci, není možné ho otevřít z aplikace pro vytváření PDF dokumentů. 

Tento stav lze řešit sdílením, kdy je soubor předáván z aplikace do aplikace, nebo ukládáním souborů na internetovém úložišti. Vyšší komfort manipulace se soubory přináší správce souborů, který může být centrem pro ukládání souborů v paměti iPadu/iPhonu a současně i správcem souborů na několika cloudových službách současně. Vhodných kandidátů je samozřejmě více, my jsme zvolili placenou aplikaci TOP Files, která umožňuje přistupovat na internetové disky Dropbox, Disk Google, OneDrive a Box. Každá ze služeb vás nejprve vyzve k zadání přístupových údajů a k potvrzení ohledně povolení přístupu správce souborů. TOP Files dokáže kancelářské soubory otevírat prostřednictvím vlastních čteček formátů PDF, DOCX, XLSX, PPTX, přejmenovávat je, přeposílat e-mailem nebo do jiných aplikací a bez omezení je různě kopírovat nebo přesouvat. Skvěle funguje i synchronizace souborů. Prostřednictvím integrovaného přehrávače je možné spouštět hudbu a video. 

topfiles-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání