Menu
CHIP Speedtest

iOS: Synchronizace kontaktů s Facebookem

11.04.2015 10:08 | Radek Kubeš
iOS: Synchronizace kontaktů s Facebookem

Synchronizovat si kontakty se svým profilem v sociální síti Facebook je velmi užitečné: u přátel pak budete mít doplněnou i fotografii nebo e-mail. 

Pro provedení synchronizace si ve svém smartphonu otevřete »Nastavení« a sjeďte dolů na položku »Facebook« (samozřejmě je nezbytné, abyste měli ve svém iPhonu instalovánu klientskou aplikaci Facebooku). Úplně dole pak najdete nabídku »Aktualizovat všechny kontakty«. Když na ni klepnete, doplní se kontakty ve vašem iPhonu o informace z Facebooku.

facekon-nahled

Synchronizace dat mezi iPhonem a Facebookem funguje i obráceně – ke svým kontaktům v adresáři smartphonu můžete vyhledat jejich facebookové profily. Otevřete si aplikaci Facebook a tlačítkem vlevo nahoře nabídku nastavení. Pak použijte volbu »Najít přátele« a následně klepněte na nabídku »Kontakty«. Tím umožníte facebookové aplikaci přístup k adresáři kontaktů ve svém iPhonu. Aplikace vám následně ukáže přehled lidí z vašeho adresáře, kteří mají zároveň profil na Facebooku, ale vy je nemáte zařazeny mezi facebookové přátele. Nyní jim můžete hromadně odeslat žádost o přátelství. Při synchronizaci kontaktů s Facebookem pamatujte na to, že tím Facebooku zpřístupníte data i těch lidí z vašeho adresáře, kteří nemají vlastní facebookový profil – asi proto, že nechtějí, aby o nich Facebook schraňoval jakékoli údaje.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání