Menu
CHIP Speedtest

iOS: Tisk z iPadu

30.10.2013 14:13 | Radek Kubeš
iOS: Tisk z iPadu

Aplikace iCan-Print připojí prostřednictvím PC vaši tiskárnu do bezdrátové sítě a umožní na ni tisknout z tabletu nebo smartphonu.

I když je svět okolo tabletů a smartphonů propojen prostřednictvím všude dostupného sdílení dokumentů v cloudu, čas od času potřebujete své dokumenty vytisknout na papír. Lze to řešit například tiskem souborů z Dropboxu na stolním počítači připojeném k místní nebo síťové tiskárně. To ale není tak elegantní jako vidina přímého tisku z iPadu. Apple má pro tyto účely vyvinutu technologii AirPrint, která na podporovaných tiskárnách s Wi-Fi umožňuje přímý tisk z iOS zařízení.

Naštěstí existují i jiné, alternativní způsoby. Všechny jsou však závislé na podmínce připojení iPadu do společné Wi-Fi sítě s počítačem, který tisk zprostředkuje na místní nebo síťové tiskárně. Vyzkoušejte například řešení iCan-Print. Kromě samotné instalace aplikace do tabletu musíte z adresy www.tinyurl.com/icanprint stáhnout a nainstalovat na své PC příslušný ovladač. Rozběhnutí tisku je pak už velmi snadné. Aplikace nabízí i alternativní řešení tisku – zprovozní v tabletu vlastní HTTP server, který zpřístupní dokumenty v aplikaci iCan-Print jiným počítačům pomocí adresy vložené do internetového prohlížeče. 

print02-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání