Menu
CHIP Speedtest

iOS: Tvorba podsložek

27.12.2015 08:07 | Radek Kubeš
iOS: Tvorba podsložek

Téměř s každou novou verzí iOS se mazaným uživatelům podařilo přijít na způsob, jak na své domovské obrazovce umístit složku uvnitř další složky.

Toto umístění totiž není v systému normálně možné, podobné triky nebo jailbreak tweaky jsou tedy jediným způsobem, jak toho docílit. Cestu k vytváření složek uvnitř složek se uživatelům podařilo najít i v iOS 9, a to pomocí jednoduchého triku. Stačí vybranou podsložkou pomalu přejíždět na stranu obrazovky a přitom opakovaně klikat na hlavní složku. Než podsložkou přejedete na konec obrazovky, měla by se hlavní složka otevřít a umožnit vám do ní složku vložit. Tento proces může vyžadovat několik pokusů a může pomoci, když budete mít hlavní složku v pravém horním rohu obrazovky a při klikání se budete snažit trefit ikonu nějaké aplikace ve složce. Tato změna ale zmizí po restartu telefonu a podsložka se vrátí zpět na hlavní obrazovku. Pro opravdu permanentní řešení je třeba mít jailbreak nebo doufat, že Apple do budoucnosti tuto možnost do systému iOS zahrne.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání