Menu
CHIP Speedtest

iOS: Úprava widgetů

02.12.2016 08:43 | Radek Kubeš
iOS: Úprava widgetů

Jestliže v iOS 10 odsunete zamykací obrazovku doprava, dostanete se na obrazovku s widgety, zobrazujícími například informace o počasí, nadcházející události v kalendáři, nedávno pořízené fotografie atd.

Se seznamem widgetů můžete pracovat poté, co sjedete na úplný konec obrazovky a klepnete na »Upravit«. Měnit lze jak skladbu widgetů, tak i jejich pořadí. V horní části seznamu widgetů přitom vidíte ty aktivní, zatímco dole najdete seznam všech aplikací, které mohou na zamykací obrazovce zobrazovat svoje informace.

Jelikož je ale možné dostat se k obsahu widgetů i bez odemknutí smartphonu, může tato nová funkce představovat problém z hlediska bezpečnosti a soukromí. Proto je možné widgety ze zamykací obrazovky zcela odstranit. Přejděte do »Nastavení | Touch ID a kódový zámek« a zadejte odemykací kód ke svému zařízení. Na následující obrazovce sjeďte dolů a deaktivujte předvolbu »Zobrazení dnešního dne«. Pak už widgety na zamykací obrazovce nenajdete.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání