Menu
CHIP Speedtest

iOS: Větší soubory e-mailem

28.03.2016 10:23 | Radek Kubeš
iOS: Větší soubory e-mailem

Aplikace Mail je kromě odesílání e-mailů využívána pro spoustu dalších aktivit – dennodenně splňuje funkci tvorby poznámek, odesílání souborů, či dokonce nahrávání souborů pro vlastní využití.

Pro spoustu uživatelů je to rychlejší a jednodušší než využívat cloudového ukládání. Při odesílání či ukládání větších souborů ale uživatel rychle narazí na hranici maximální velikosti přílohy, která většinou nepřesahuje 25 MB. Přesně pro tyto situace existuje funkce Mail Drop, která je dostupná od iOS 9.2. Tato funkce vám totiž umožní nahrávat soubory o velikosti až 5 GB, můžete tedy přímo prostřednictvím e-mailové schránky odesílat videa ve vysokém rozlišení. Další výhodou Mail Dropu je to, že nevyžaduje přihlášení na iCloud, a tedy nezabírá část vašeho cloudového úložiště. Kromě iOS zařízení je Mail Drop dostupný i v aplikaci Mail na OS X a na iCloud.com. Služba ale není určena k dlouhodobému ukládání, jelikož soubory jsou dostupné ke stažení pouze po dobu 30 dnů. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání