Menu
CHIP Speedtest

iOS: Vzdálená myš

05.09.2014 11:56 | Radek Kubeš
iOS: Vzdálená myš

Netradiční použití dotykových telefonů a tabletů – jejich pomocí můžete ovládat počítače, jako kdybyste používali touchpad. 

Myšlenka je to vynikající a v podání aplikace Remote Mouse i snadno realizovatelná. Připojíte svůj počítač a iPhone/iPad na stejný Wi-Fi router nebo na počítači zřídíte vlastní hotspot, na který pak tablet připojíte. Na počítači s Windows či OS X nainstalujete jednoduchý server Remote Mouse a na iPadu stejnojmennou aplikaci. Ihned po spuštění lze kurzor myši na počítači ovládat pomocí dotykového displeje. Takový tablet pak můžete použít třeba pro dálkové ovládání počítače, což se může hodit například při ovládání prohlížení filmů nebo při prezentacích, když je k počítači připojený projektor. Aplikace Remote Mouse umožňuje i psaní textu a pomocí speciální funkce i zrychlené spouštění aplikací z hlavního panelu Windows (spodní systémové lišty). Díky aplikaci lze také snadno přistupovat k obrázkům v počítači a stahovat je do tabletu nebo sdílet. Podobně lze pracovat i s multimédii a zjednodušeně je pomocí funkce Media Remote Panel spouštět. Tato funkce je však za příplatek. Aplikace existuje i ve verzích pro Android a Windows Phone.

remotemouse

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání