Menu
CHIP Speedtest

iOS: Vzdálená plocha Chrome pro iPhony

18.01.2015 12:55 | Martin Kučera
iOS: Vzdálená plocha Chrome pro iPhony

Zatímco příznivci OS Android se mohli připojovat ke vzdálené ploše svých počítačů pomocí služby Chrome Remote Desktop už v minulosti, majitelé iPhonů a iPadů dostali tuto možnost až v lednu.

chrome-remote-desktop550

Internetový prohlížeč Chrome je na PC skvělou alternativou k Internet Exploreru. Nejenom tím, že skvěle integruje služby Google (vyhledávání, překlady, Gmail…), obsahuje flash player a zabezpečené surfování , ale i synchronizací záložek mezi počítači a mobilními přístroji. Pokud cestou do práce prohlížíte internet, tak první věc, kterou na počítači uvidíte, je místo, kde jste právě přestali číst.

Novinkou je ovšem i další integrace služeb. Zatímco příznivci OS Android se mohli připojovat ke vzdálené ploše svých počítačů pomocí služby Chrome Remote Desktop už v minulosti, majitelé iPhonů a iPadů dostali tuto možnost až v lednu.

Prostřednictvím doplňku do internetového prohlížeče Chrome si na svém počítači (Mac/Windows/Linux) z adresy https://chrome.google.com/remotedesktop stáhněte a nainstalujte aplikaci Remote Desktop. Po odsouhlasení podmínek jste vyzváni k zadání PINu, který slouží jako přístupové heslo.

Na iOS zařízení si z App Store stáhněte aplikaci Chrome Remote Desktop. Pokud už používáte na obou zařízeních služby Google se stejným účtem, je váš počítač automaticky detekován a vy se k němu po zadání PIN můžete ihned připojit. Na rozdíl od jiných služeb, je vzdálená plocha Chrome naprosto minimalistická a slouží k náhledu obrazovky a základnímu ovládání počítače na dálku. V horní liště je tlačítko myši, kterým se přepíná mód myši a dotekového ovládání, a tlačítko pro zobrazení klávesnice.

App Store: https://itunes.apple.com/…/id944025852

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání