Menu
CHIP Speedtest

iOS: WhatsApp bez obrázků

06.09.2014 11:57 | Radek Kubeš
iOS: WhatsApp bez obrázků

Uživatelé aplikace WhatsApp po čase zjistí, že se přijaté obrázky a videa automaticky stahují v plné kvalitě do galerie zařízení. 

Nejenom že takový obsah často zabírá zbytečné místo ve vaší paměti, ale také může vypotřebovat limit pro vaše mobilní data. Naštěstí je zde jednoduchý způsob, jak automatické ukládání jednoduše zakázat. Přímo v aplikaci přejděte do záložky »Nastavení«, zde vyberte »Nastavení chatu« a přepněte tlačítko »Automaticky stahovat média«. To je vše, od této chvíle už vám WhatsApp nebude stahovat obrázky a videa, stále si je ale můžete ukládat manuálně. Pokud chcete obrázek nebo video stáhnout, poklepejte na něj, vyberte tlačítko »Sdílet« a dále možnost »Uložit obrázek/video« z vyskakovacího menu. V případě, že chcete stahování obrázků nadobro znepřístupnit, v systémových nastaveních jděte do »Nastavení | Soukromí | Obrázky« a zde můžete zakázat aplikaci WhatsApp přístup k vaší galerii. 

whatsios-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání