Menu
CHIP Speedtest

iOS: Zpomalená videa

12.08.2014 12:45 | Radek Kubeš
iOS: Zpomalená videa

Jestli se dají ještě nějak obohatit videa natáčená z ruky na telefon, s výjimkou nejrůznějších barevných filtrů, tak jsou to zpomalené záběry. 

Jde o efektní „přibrzdění“ zajímavého okamžiku a jeho zvýraznění v rámci videa. Majitelé nejvyšších modelů iPhone 5s mohou využít jejich výkonu k pořízení videa s vysokou snímkovou frekvencí, ale ani majitelům nižších modelů nemusí být tento efekt zapovězen. Vyzkoušet si to může každý pomocí aplikace TruSloMo. Po instalaci si aplikace vyžádá přístup k vašim videím a pak už můžete experimentovat. Bezplatná verze umožňuje zpomalení jednoho místa s tím, že nelze ovlivnit konec zpomaleného úseku. I to ale dostatečně stačí na použití funkce na krátký videozáběr pro Facebook nebo Instagram. Majitelé iPhone 5s mohou přímo prostřednictvím aplikace natáčet slow motion HD videa. Výsledkem přepočtu takového videa se 120snímkovou frekvencí je naprosto dokonalé a čisté video v HD rozlišení.

trslomo-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání