Menu
CHIP Speedtest

iOS: Ztmavení displeje

30.03.2015 17:30 | Radek Kubeš
iOS: Ztmavení displeje

Jestliže před spaním používáte iPhone nebo iPad na čtení knih a časopisů, na brouzdání po internetu nebo třeba na hraní her, určitě jste narazili na problém, že přednastavená hodnota minimálního jasu je stále příliš jasná a z displeje bolí oči. 

Pomoct může následující trik. Otevřete »Nastavení | Obecné | Zpřístupnění | Zvětšení«, sjeďte dolů a povolte »Zobrazit ovladač«. Jděte o krok zpět do menu »Zpřístupnění«, srolujte až dolů na položku »Zkratka zpřístupnění« a zaškrtněte položku »Zvětšení«. Tím získáte přístup k této funkci trojitým zmačknutím tlačítka »Home«. Hned to vyzkoušejte, na displeji se vám objeví kruhový ovladač lupy. Jednou na něj klepněte a zobrazí se kontextové menu. Nejprve kliknutím na položku »Okno zvětšení« přepněte lupu na celou obrazovku. Pak v položce »Výběr filtru« označte hodnotu »Málo světla«. Okno lupy (celého displeje) se ztmaví. Kontextové menu skryjete kliknutím kamkoliv mimo něj. Tím je funkce ztmavení displeje nastavena a lze ji snadno zapnout a vypnout trojitým zmačknutím tlačítka »Home«.

displej-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání