Menu
CHIP Speedtest

iPhone: Měření tepové frekvence smartphonem

20.06.2015 22:43 | Radek Kubeš
iPhone: Měření tepové frekvence smartphonem

Bezplatná aplikace od Runtastic změří váš tep prostřednictvím kamery a blesku iPhonu.

Pulz svého nositele umí změřit například senzory chytrých hodinek i různá další zařízení z oblasti tzv. nositelné elektroniky. Nic z toho si však nemusíte pořizovat, pokud máte iPhone a nepotřebujete zrovna, aby byla naměřená hodnota vaší tepové frekvence tak přesná jako při použití profesionálních lékařských zařízení.

Můžete si totiž stáhnout aplikaci Heart Rate od Runtastic, výrobce známých fitness aplikací pro různé druhy sportů, nebo třeba aplikaci Instant Heart Rate. Obě aplikace pracují stejně – měří pulz prostřednictvím blesku a kamery iPhonu. Stačí jen přiložit ukazováček na objektiv hlavního fotoaparátu na zadní straně smartphonu a současně zakrýt i diodu blesku.

V aplikaci Heart Rate od Runtastic je třeba se nejdříve přihlásit facebookovým účtem nebo si jednoduše vytvořit nový uživatelský účet. Pak se automaticky rozsvítí dioda blesku a můžete začít s měřením tepu. Přiložte koneček ukazováčku na objektiv fotoaparátu, a pokud nezačne aplikace Heart Rate hned zobrazovat hodnotu pulzu, lehce s ním pohněte. Funkce aplikace by neměly být rušeny například silným slunečním jasem a pro přesnější výsledek je vhodné měření několikrát zopakovat. Měření lze v aplikaci Heart Rate ukládat a sledovat tak vývoj vaší tepové frekvence během dne. Bezplatná verze aplikace Heart Rate má omezeny některé funkce. Abyste se zbavili reklamy a byli třeba i upozorněni na změření tepové frekvence během dne, je třeba si za dvě eura pořídit edici pro.

Apple nabízí i mnohem pokročilejší řešení měření tepové frekvence v podobě zařízení Wireless Pulse Oximeter, které si nasadíte na prst. Naměřené hodnoty jsou odesílány do aplikace v iPhonu. Wireless Pulse Oximeter stojí kolem 70 eur.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání