Menu
CHIP Speedtest

Jak chránit neviditelný účet správce

24.11.2010 12:44 | Redakce Chip
Účet správce je oblíbeným cílem hackerských útoků. Proto jste jej přejmenovali a ochránili heslem. K testovacím účelům si nyní chcete založit nový účet s názvem »Administrator«. To už však Windows nepřipustí.

Standardní účet »Administrator« spravují Windows na pozadí i po jeho přejmenování. Viditelný je však jen v nouzovém režimu. Záludné přitom je, že se k tomuto účtu může kdokoli přihlásit bez udání hesla! Ke spuštění počítače v nouzovém režimu je sice zapotřebí vstup z klávesnice, nicméně osoby s přístupem k počítači s ním mohou neomezeně manipulovat.
Chcete-li počítač ochránit, musíte jej po přejmenování standardního účtu jednou spustit v nouzovém režimu. Za tím účelem v průběhu bootování stiskněte klávesu [F8] a pomocí kurzorových kláves pak zvolte »Nouzový režim«. Na uvítací stránce se přihlaste k přejmenovanému účtu správce. Potom v Ovládacích panelech otevřete položku »Uživatelské účty«, klikněte na ikonu »Administrator« a na »Změnit heslo«. V následném dialogu stanovte pro tento účet heslo. Silné heslo by mělo mít nejméně osm znaků a kromě písmen (malých i velkých) obsahovat také číslice a zvláštní znaky. Nakonec dialogy ukončete tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání