Menu
CHIP Speedtest

Jak napravit ztrátu možnosti měnit jas displeje

25.01.2016 12:30 | Pavel Trousil
Jak napravit ztrátu možnosti měnit jas displeje

Pokud nemůžete měnit jas displeje svého notebooku, může to mít několik příčin. Na vině mohou být například ovladače grafické karty. 

Na webových stránkách výrobce tedy hledejte jejich nejnovější verzi a použijte ji. K problémům může vést i software třetích stran. Podívejte se tedy, jaký software jste naposledy instalovali a zda se problémy s displejem neobjevily po této instalaci. Může jít například o program pro ovládání grafické karty pomocí klávesových zkratek. Zkuste jej odinstalovat a zjistěte, zda se problém vyřešil.

Zdrojem problému může být dále špatné nastavení schématu napájení. Nastavení najdete v Ovládacích panelech pod »Systém a zabezpečení«, kde je část »Možnosti napájení«. Zde máte možnost upravit nastavení schématu a nastavit jas displeje v případě, kdy je notebook napájen pomocí akumulátoru, a v případě, kdy je napájen ze sítě. Jas se nastavuje pomocí posuvníku. Vyzkoušejte, zda se změna projeví. Pro jistotu notebook vypněte a znovu jej zapněte. Jas displeje schéma napájení se také často mění pomocí speciálních nástrojů, které dodává výrobce notebooku (například Lenovo). Pokud tento nástroj odinstalujete, může to vést k problémům s nastavením jasu pomocí nástrojů Windows.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání