Menu
CHIP Speedtest

Jak obnovit omezené možnosti vyhledávání

22.11.2015 06:13 | Karel Kovar
Jak obnovit omezené možnosti vyhledávání

V základním nastavení nejsou vyhledávací schopnosti Windows 7 příliš velké a instalace některých programů může způsobit, že se ještě zhorší. 

Typickou chybou je například zmizení nabídky »Zobrazit další výsledky« v rámci vyhledávání. Jak je možné tento problém napravit?

Příčinu této chyby je pravděpodobně nutné hledat v nastavení nabídky »Start«. Nejprve tedy klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko »Start« a z kontextové nabídky, která se objeví, zvolte možnost »Vlastnosti«. Nyní se objeví okno »Vlastnosti hlavního panelu a nabídky Start«, ve kterém klikněte na tlačítko »Přizpůsobit ...«. V okně »Upravit nabídku Start« poté přejděte přibližně do poloviny nabídky do sekce »Prohledávat jiné soubory a knihovny«. Zde zvolte možnost »Prohledávat včetně veřejných složek« a vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK« nebo »Použít«. Nyní se nabídka »Zobrazit další výsledky« ukáže, jakmile něco napíšete do vyhledávacího pole.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání