Menu
CHIP Speedtest

Jak spustit starší programy v nových systémech

18.08.2014 11:11 | Karel Kovar
Jak spustit starší programy v nových systémech

Přešli jste z Windows XP na novější operační systém (Windows 7 nebo 8) a vaše staré a oblíbené programy odmítají fungovat. Jak je znovu přimět ke spolupráci?

Metod, jak přimět k práci starší program, je celá řada, nejjednodušší je ale využít režim kompatibility. Stačí jen kliknout pravým tlačítkem na zástupce potřebného programu (nebo na jeho exe soubor) a z kontextové nabídky zvolit možnost Vlastnosti. Zde se přepněte do karty »Kompatibilita« a zaškrtněte políčko »Tento program spustit v režimu kompatibility pro:«. Nyní zvolte takové parametry, ve kterých program dříve bez problémů fungoval – ve většině programů to bude volba »Windows XP (Service Pack 2)«. Windows ale umožňují nastavit zpětnou kompatibilitu se staršími verzemi Windows až do verze Windows 95. Pokud tato možnost nepomohla, zkuste ještě přidat zatržítko u položky »Spustit tento program jako správce«. V případě neúspěchu mohou pokročilejší uživatelé vyzkoušet prostředí Windows XP Mode, jež umožní spouštět programy, které byly určeny pro Windows XP.

2014-08-trik3-nahled

Tip: Zkušení uživatelé hledající prostředí pro fungování skutečně starých programů by měli zaměřit svou pozornost na program DOSBox (www.dosbox.com).

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání