Menu
CHIP Speedtest

Jak vyčistit špinavou laserovou tiskárnu jako odborník

12.11.2014 14:18 | Pavel Trousil
Jak vyčistit špinavou laserovou tiskárnu jako odborník

I když vaše laserová tiskárna v kanceláři stále věrně plní svoje tiskové úkoly, je třeba počítat s tím, že se v ní hromadí zbytky toneru, prach a části papírových listů. Proto ji rozhodně neublíží pravidelné a pečlivé čistění.

tiskarna-nahled

Důležité upozornění: Před čistěním tiskárny se ujistěte, že je vypnuta a napájecí kabel je odpojen od zásuvky. Pokud byla tiskárna v provozu delší dobu, počkejte, až vychladne. Následně z ní vyjměte zásobníky s papírem a tiskové kartridže. Pro vyčistění tiskárny se nejlépe hodí tkanina, která nepouští vlákna, hadřík z mikrovláken, nebo dokonce kůže. Rohy a záhyby nejlépe vyčistíte bavlněnými tampony.

K čistění se prodávají i speciální čisticí sady pro tiskárny, které se skládají z navlhčených papírových utěrek a nějakého čisticího prostředku. Látka má být totiž mírně navlhčena vodou nebo čisticím roztokem na bázi alkoholu. S tekutinou ale opravdu šetřete. Hadříkem pečlivě otřete vnitřní prostor tiskárny. Pokud je to možné, vyjměte i podávací válečky, očistěte je vlhkým hadříkem a vytřete do sucha. Ujistěte se, že správně zapadly na své místo. Až tiskárna zcela vyschne, můžete do ní zase umístit tiskové kartridže a zásobníky papíru. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání