Menu

Jak zabránit pádům Media Playeru 11

01.03.2010 17:54 | Redakce Chip + Přidat komentář
Při zasunutí některých flash pamětí nebo jiných paměťových karet neočekávaně havaruje běžící Media Player 11. Co se to děje?

Skutečně existuje souvislost mezi připojenou flash pamětí a havárií Media Playeru. Jste-li se svou USB pamětí tímto jevem postiženi, pomůže vám oprava hotfix, kterou Microsoft poskytuje na adrese http://support.microsoft.com/kb/933547/.

Předpokladem pro funkci hotfixu je nainstalovaný Media Player ve verzi 11. Přehrávač nejprve ukončete, pak spusťte instalaci a řiďte se pokyny programu. Žádné další kroky nejsou zapotřebí. Tato oprava pouze aktualizuje knihovní soubor »mspmsp.dll«.

VYSVĚTLENÍ: Problém vzniká, když se Windows Media Device Manager snaží načíst informace o výrobci připojeného paměťového zařízení. Pokud formát těchto informací není u dané „flešky" kompatibilní, dojde k narušení přístupu do paměti. A poněvadž se u příslušného modulu jedná o komponentu Media Playeru, havaruje i on.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení