Menu
CHIP Speedtest

Jak zakázat automatické spuštění klávesnice na obrazovce

02.01.2016 20:30 | Karel Kovar
Jak zakázat automatické spuštění klávesnice na obrazovce

V některých případech se může stát, že Windows nedetekují klávesnici a poté může být aktivována tzv. klávesnice na obrazovce. 

Ta se poté může automaticky spouštět i při každém dalším startu Windows, i když už klasická hardwarová klávesnice funguje. Jak se klávesnice na obrazovce zbavit?

Nejprve klikněte na tlačítko Start a do políčka »Prohledat programy a soubory« zadejte pojem »centrum«. Ve výsledcích vyhledávání v sekci programy poté klikněte na položku »Centrum usnadnění přístupu«. Nyní v levé horní části okna, které se objeví, zvolte položku Změnit nastavení pro správu, poté přidejte zatržítko u položky »Použít všechna nastavení na plochu přihlášení« a volbu potvrďte kliknutím na »OK«. Nyní přejděte do sekce »Používat počítač bez myši nebo klávesnice«. Zde musíte odstranit zatržítko u položky »Používat funkci Klávesnice na obrazovce« a vše potvrdit kliknutím na »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání