Menu
CHIP Speedtest

Jak zjistit příčinu špatného podávání papíru

10.07.2015 12:50 | Pavel Trousil
Jak zjistit příčinu špatného podávání papíru

Existuje několik důvodů, proč tiskárna špatně podává papír ze zásobníku. 

Papír : Zkontrolujte, zda jsou papíry v zásobníku zarovnané a leží bez přelomení nebo ohnutí na správném místě. Žádný list by ani neměl ze zásobníku vyčnívat. Proto předtím, než papíry do zásobníku vložíte, správně je vyrovnejte a zasuňte zásobník bez trhavých pohybů.

Podavač : Podavač tiskárny musí být správně nastaven. V podavači jsou vodicí lišty, které se dají nastavit podle velikosti média, na které se tiskne. Pokud se tedy měnila velikost papíru, lišty správně nastavte.

Vložení papíru : Balík papírů by měl ležet poměrně blízko vodicí lišty, ale neměl by se jí přímo dotýkat. V jiném případě by se totiž mohlo stát, že by byly papíry v podavači moc upnuté a mechanismus tiskárny by si je těžko postupně podával.

Vertikální podavač: Má-li vaše tiskárna vertikální podavač, zkontrolujte vodicí lišty i zde a vysuňte všechny potřebné podpěrky papíru, aby listy byly skutečně vertikálně a v podavači se neohýbaly. Papíry vyjměte a znovu je zasuňte zarovnané do podavače.

Válečky : O posouvání papírů se většinou starají gumové nebo plastové válečky. Zkontrolujte, zda nejsou zašpiněné (od částí papíru, inkoustu, toneru a podobně) nebo opotřebené, a v případě potřeby je očistěte nebo vyměňte. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání