Menu
CHIP Speedtest

Jak zjistit, zda dálkové ovládání vůbec funguje

01.08.2011 08:35 | Redakce Chip
Přestože míříte přesně, jeden z vašich přístrojů přestal na infračervený ovladač reagovat. A nepomohla ani výměna baterií. Naskýtá se otázka, zda dálkové ovládání není defektní.

Lidské oko není schopno vnímat infračervené světlo – proto nemůžete vidět, zda dálkové ovládání vysílá signály. Abyste to zjistili, nepotřebujete ale žádnou speciální high-tech vymoženost. Senzor každého digitálního fotoaparátu vnímá infračervené světlo vlnových délek 940 až 950 nanometrů. Funkční test tedy můžete velmi snadno provést pomocí svého digitálního fotopřístroje. Prostě stisknete nějaké tlačítko dálkového ovládání a zároveň na něj zaměříte fotoaparát – stisknete spoušť, a je hotovo. Na pořízeném snímku je světelný bod dobře rozeznatelný. Alternativně lze využít také živý náhled na LCD běžného „digiťáku“ nebo videokamery. Snímek z dobrého digitálního aparátu zde naopak není vhodný. Ten často exponuje tak rychle, že pulzující signál se na snímku nezobrazí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání