Menu
CHIP Speedtest

Jak zjistit, zda konkrétní hra poběží na vašem PC

31.12.2015 16:12 | Pavel Trousil
Jak zjistit, zda konkrétní hra poběží na vašem PC

Než si zakoupíte počítačovou hru, měli byste si zjistit, zda na vašem počítači skutečně dobře poběží. 

Snadno si to můžete ověřit on-line – navštivte webovou stránku www.systemrequirementslab.com. Zde do vyhledávacího řádku »Search for a game« zadejte název hry nebo ji vyberte ze seznamu. Poté klikněte na ikonu »Can You Run It«. Pokud máte jeden z podporovaných prohlížečů (Firefox, Chrome a Internet Explorer) a na vašem počítači je instalovaná Java v nejnovější verzi, můžete následně vybrat možnost »Automatic Detection« a prohlížeč ověří vaší hardwarovou výbavu. Proces zjišťování hardwarové konfigurace může trvat několik sekund. Po ověření se hardware zobrazí v prohlížeči a dojde k jeho porovnání s hardwarovými nároky dané hry.

Nemáte-li nainstalovaný jeden z uvedených prohlížečů nebo nemáte nainstalovanou Javu, z nabídky vyberte volbu »Desktop App«. V tomto případě si totiž musíte pro ověření hardwarové výbavy stáhnout aplikaci nazvanou »Detection.msi«. Po její instalaci se hardwarová konfigurace zjistí a zašle zpět do prohlížeče pro porovnání s minimálními požadavky pro provozování dané hry. Pokud ve webové služby nemáte důvěru, můžete hardwarovou konfiguraci zjistit i jinou cestou, a to přes »Systémové informace«. Zjistíte je tak, že stisknete kombinaci kláves [Windows] + [R]. Do řádku Otevřít napište příkaz »msinfo32«, a systém Windows zobrazí všechny důležité technické parametry vašeho počítače. Ty pak můžete sami porovnat s informacemi o požadavcích na provozování hry, které získáte na dříve uvedené webové stránce po výběru »View Requirements« z nabídky. 

hry2-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání