Menu
CHIP Speedtest

Jednoduchá oprava chladicího systému u přenosných počítačů

23.05.2011 08:54 | Redakce Chip
Jednoduchá oprava chladicího systému u přenosných počítačů
Váš notebook už je v provozu pár let a své úkoly dlouho plnil bez problémů. V poslední době jsou s ním však neustálé problémy a často padá. Vzhledem k tomu, že jeho ventilátor je nepřetržitě v provozu, máte podezření na problém s přehříváním.

I když je teprve jaro, slunce už svítí a venkovní teplota je často dost vysoká. Vyšší teplota a především přímý sluneční svit nedělají výpočetní technice dobře. Pokud na notebook svítí slunce, teplota snadno vystoupí i na více než 40 stupňů a chladič procesoru pak nemá šanci vychladnout. Dejte tedy pozor na to, aby byl váš notebook umístěn pokud možno ve stínu. To neplatí jen v případě, že pracujete s notebookem někde venku. Ani doma by neměl být umístěn tak, aby na něj přes okno přímo svítilo slunce.
Dále dávejte pozor na to, aby kolem notebooku nebyly žádné překážky, které brání v proudění vzduchu. To by opět vedlo ke zvyšování jeho vnitřní teploty. Zvláště nevhodné jsou polštáře, přehozy na pohovce nebo tlusté ubrusy. Notebook by měl stát na rovné ploše a mezi ním a podložkou by mělo zůstat dostatek prostoru pro proudění vzduchu – ventilátory a vzduchové vývody jsou totiž většinou umístěny právě na spodní straně a nesmí k nim být blokován přístup. Nepříznivé je také prašné prostředí, chomáčky vláken, zvířecí chlupy apod. – to vše se může dostat do žebroví chladiče, který pak neplní svoji funkci. Ze staršího notebooku se tedy pokuste nečistoty dostat ven – například pomocí vysavače.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání