Menu
CHIP Speedtest

Join.me: Připojení ke vzdálené ploše pomocí webového prohlížeče

20.05.2011 04:00 | Redakce Chip
Občas se to stává – jste v práci nebo ve škole a ozve se rodinný příslušník, že potřebuje pomoci s počítačem. V tu chvíli by se vám hodil přístup k jeho vzdálené ploše, avšak na nejbližším počítači nemáte práva pro instalaci potřebného softwaru.

Právě tenhle problém vyřeší šikovná pomůcka join.me. Webové rozhraní této služby umožňuje vzdáleně spravovat počítač téměř odkudkoli. Stačí vám k tomu připojení k internetu, prohlížeč a nainstalovaný Adobe Flash Player 10.

VZDÁLENÝ POČÍTAČ: Aby se mohlo spojení uskutečnit, je potřeba na vzdáleném počítači stáhnout malý soubor ze stránky www.join.me. Na stránce navigujte na »share« a EXE soubor uložte do počítače. Stažený soubor musí následně protistrana spustit. Vygeneruje se číselný kód, který slouží pro přístup k pracovní ploše tohoto počítače.

PŘIPOJENÍ: Pokud má protistrana kód vygenerovaný, nic už nebrání v tom, abyste se připojili. Za tím účelem na stránce www.join.me zadejte do pole číselný kód vzdáleného počítače a klikněte na »join«. V prohlížeči se nyní zobrazí stránka se vzdálenou plochou.

Abyste však se vzdálenou plochou mohli pracovat, musíte o to nejprve požádat. To provedete v nástrojovém panelu kliknutím na tlačítko se symbolem myši a následně na »Request control«. Na vzdáleném počítači je tuto žádost ještě potřeba potvrdit kliknutím na »Yes«.

Pokud chcete s protistranou také komunikovat, můžete k tomu využít chat. Pro vyvolání okna chatu slouží tlačítko se symbolem textové bubliny.

Na vzdálený počítač lze také odesílat soubory. Slouží k tomu tlačítko se siluetou postavy. Kliknutím na něj vyvoláte seznam účastníků, kde se po najetí myši na požadovaného uživatele zobrazí vedle jména nová ikona. Kliknutím na tuto ikonu vyvoláte dialog pro výběr souboru, který chcete odeslat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání