Menu
CHIP Speedtest

Kalibrace monitoru pomocí palubních nástrojů

18.01.2014 18:15 | Karel Kovar
Kalibrace monitoru pomocí palubních nástrojů

I přes stále se vyvíjející technologii LCD displejů lze často narazit na obraz, který nevypadá nejlépe. Co s tím?

Příčinou je obvykle špatná (nebo zcela opomenutá) kalibrace obrazovky, kterou lze doporučit především pro realistickou prezentaci fotografií. Profesionálové pro tento účel využívají komplikované a drahé zařízení, běžní uživatelé si pro své potřeby vystačí jen s palubními prostředky Windows.

Příslušný nástroj se skrývá za zkratkou „dccw“ a lze ho spustit jejím zadáním do vyhledávacího pole v nabídce Start. Program ale také najdete v »Ovládacích panelech« v sekci »Vzhled a přizpůsobení | Zobrazení« pod názvem »Kalibrovat barvy«.

Po spuštění programu přesuňte okno kalibrace na požadovaný displej (pokud máte více monitorů) a klikněte na tlačítko »Další«. Nyní postupujte podle pokynů průvodce až do finálního nastavení.

Tip: V případě pochybností raději používejte nižší hodnoty jasu a kontrastu, je to pro oči pohodlnější, především při delší práci s počítačem.

2014-2-trik5-nahled

Kalibrace monitoru ve Windows

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání