Menu
CHIP Speedtest

Klávesnice:rychlé odstranění nejčastějších problémů s klávesnicí

13.08.2014 07:29 | Pavel Trousil
Klávesnice:rychlé odstranění nejčastějších problémů s klávesnicí

Něco zmáčknete špatně, a klávesnice se najednou začne chovat úplně jinak, než jste si představovali. Poradíme vám, co v tom případě dělat.

klavesnice-nahled

Pokud například změníte nastavení klávesnice na „EN Angličtina“ (nebo tak učiní nějaký nástroj), všimnete si toho pravděpodobně poté, co se začnou zaměňovat znaky „Y“ a „Z“. Obecně platí, že nastavení jazykové verze klávesnice zobrazuje ikona vpravo dole na hlavním panelu. Použitý jazyk můžete změnit tak, že kliknete právě na tuto ikonu. Mnohem rychlejší ale je, když použijete klávesovou zkratku [Shift] + [Alt].

klavesnice

Na notebooku bez numerického bloku se vám může stát, že začnete místo znaků psát číslice. I zde je totiž možné zapnout numerický blok – ten je však umístěn na klávesách s písmeny. Zpět do běžného režimu se přepnete stisknutím [Fn] + [Num].

Pokud se při psaní začne text přepisovat, místo aby se přidával, stačí stisknout klávesu [Insert]. Obecně příkaz „Insert“ v mnoha programech zajistí nahrazení stávajících znaků jinými. Začnou-li se všechny znaky najednou psát velkými písmeny, patrně jste omylem stiskli klávesu [Caps Lock] – nad levým tlačítkem Shift. Pak stačí stisknout [Caps Lock] ještě jednou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání