Menu
CHIP Speedtest

Komentáře na webu pomocí Facebooks Social Plugins

05.08.2010 09:59 | Redakce Chip
Přemýšlíte nad tím, jak na svém webu co nejvíce usnadnit čtenářům komentování vašich článků, to vše nejlépe s dobrou obranou proti spamu, avšak bez potřeby registrace, která čtenáře od komentování odrazuje.

Propojte diskusi na svém blogu s Facebookem! Díky tomuto řešení přímo od vývojářů Facebooku se celý proces komentování článků značně zjednoduší a ani implementace není nijak složitá. Za tím účelem přejděte na stránku http://developers.facebook.com/setup/, kde do pole »Site Name« zadejte jméno vaší stránky (například Můj web), do pole »Site URL« adresu webu (ve tvaru http://www.mujweb.cz) a z nabídky »Místní« vyberte preferovaný jazyk. Po kliknutí na »Create application« dojde k vygenerování kódu, ze kterého si na svůj web zkopírujte část xmlns:fb="http://www.facebook.com/2008/fbml",
dále část

a také vše mezi tagy . Do schránky dále zkopírujte vygenerované číslo »App ID« a přejděte na stránku http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/comments. Zde do pole »Unique ID« vložte číslo App ID z předchozí stránky a dále případně nastavte maximální počet zobrazovaných komentářů na stránce a šířku objektu. Pokračujte kliknutím na »Get Code« a opět zkopírujte vygenerovaný kód do zdrojového kódu vašeho webu.

Od této chvíle může každý čtenář, který má Facebook a je právě přihlášen, přidávat komentáře pod svým jménem. Ani neregistrovaní nebo právě nepřihlášení uživatelé však nepřijdou zkrátka – jen musí ještě před přidáním příspěvku opsat kód CAPTCHA z důvodu vaší ochrany před spamovacími roboty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání