Menu
CHIP Speedtest

Kompletní smazání historie v Průzkumníkovi

29.11.2016 19:08 | Karel Kovar
Kompletní smazání historie v Průzkumníkovi

Jestliže na vašem počítači pracuje několik osob, lze pro větší soukromí doporučit občasné mazání historie Průzkumníka Windows. Jak na to?

Ve Windows 7 klikněte na tlačítko »Start« a otevřete například jednu ze svých osobních složek, jako jsou »Dokumenty«. V nově otevřeném okně klikněte v pravém horním rohu do políčka »Prohledat« a zobrazí se poslední vyhledávací dotazy.

Nyní kurzorem označujte jednu položku za druhou a stiskem klávesy [Del] je postupně všechny smažte.

Ve Windows8 a10 je postup trochu jiný. V Průzkumníkovi Windows klikněte v pravém horním rohu do pole »Prohledat Rychlý přístup«. Nyní se na kartě »Hledání« zobrazí různé možnosti, mezi kterými nechybí ani »Poslední hledání«. Rozbalte nabídku a klikněte na tlačítko »Vymazat historii hledání«.

Kromě vyhledávacích dotazů ale Windows ukládají i další informace. Například v nich najdete informace o pořadí, v jakém jste otevřeli složky. Tuto informaci můžete odstranit následujícím způsobem: otevřete osobní složku a potom klikněte pravým tlačítkem v horní části okna v sekci se specifikací cesty. Objeví se kontextová nabídka, ve které zvolte příkaz »Odstranit historii«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání