Menu
CHIP Speedtest

Konec nepříjemných zvuků při přehrávání filmů a hudby

26.11.2015 10:47 | Pavel Trousil
Konec nepříjemných zvuků při přehrávání filmů a hudby

Ruchy z reproduktorů mohou pokazit hudební nebo filmový zážitek. Víme jak je odstranit.

V případě externích reproduktorů mohou být ruchy způsobeny jejich nesprávným nastavením – například tím, že nejsou příliš kvalitní a jsou přitom nastaveny na maximální hlasitost při nízké úrovni vstupního signálu. Snižte ovladač hlasitosti reproduktoru na nulu. Potom nastavte v počítači výstupní signál pro reproduktory asi na 75 procent. Zapněte přehrávání hudby a pomalu zvyšujte hlasitost reproduktorů, až dosáhnete optimální úrovně hlasitosti a kvality.

Nepříjemné zvuky v reproduktorech může zapříčinit i mobilní telefon umístěný hned vedle nich. A může jít o skutečně hlasité rušení i v případech, kdy nepřichází hovor nebo SMS. Udržujte tedy dostatečnou vzdálenost. Zkontrolujte také, zda jsou všechny kabely správně vedeny, nejsou zamotané a jsou správně zapojené a důkladně zamáčknuté, především v případě levnějších kabelů, a zda nejsou kabely nebo konektory poškozeny. Poškozený kabel může zapříčinit praskání a další nepříjemné zvuky. Pokud je to možné, vyzkoušejte i jiný, nejlépe stíněný kabel pro připojení, a ověřte, zda se kvalita reprodukce nezvýšila. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání