Menu
CHIP Speedtest

Konfigurace oznamovací oblasti podle vlastních potřeb

12.11.2010 11:41 | Redakce Chip
O tom, co bude zobrazováno v oznamovací oblasti hlavního panelu, standardně rozhodují Windows. Většinou to však není právě to, co by tam chtěl vidět uživatel. Například Centrum synchronizace asi oželí snáze než Windows Update.

Pro každý element můžete jednotlivě stanovit, jak se má jeho ikona v oznamovací oblasti hlavního panelu chovat. Za tím účelem nejprve pravým tlačítkem myši klikněte do oznamovací oblasti a v místní nabídce zvolte příkaz »Upravit ikony oznamovací oblasti«.
V seznamu vyhledejte příslušnou ikonu, například »Centrum synchronizace«. V rozevíracím poli vedle vpravo změňte nastavení na »Zobrazovat pouze upozornění«. To je zpravidla nejlepší varianta, neboť při ní dostanete důležitá hlášení, ale jinak se žádné místo nevyplýtvá. U zvláště obtěžujících elementů můžete také »Skrýt ikony a upozornění«, takže přístup k nim pak umožní jen šipka odkazující na potlačené ikony. Chcete-li přitom však stále vidět stav sítě, zvolte pro něj »Zobrazovat ikony a upozornění«.
Ikony oznamovací oblasti, které v tomto seznamu chybějí, patří mezi systémové ikony. Chcete-li konfigurovat jejich zobrazování, klikněte dole pravým tlačítkem například na hodiny a v kontextové nabídce zvolte »Vlastnosti«. Pokud později při instalaci nějakého programu přibudou do oznamovací oblasti nové ikony, musíte i pro ně provést potřebné nastavení výše uvedeným způsobem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání