Menu
CHIP Speedtest

Konfigurace rozšířené nabídky »Odeslat«

18.03.2011 09:36 | Redakce Chip
Nabídka »Odeslat« zpočátku obsahuje pro akce se soubory jen několik cílů. Přitom by bylo praktické moci takto kopírovat nebo přesouvat soubory do standardních složek jako »Hudba«, »Obrázky« nebo »Plocha«.

Dříve než pravým tlačítkem myši kliknete na soubor, abyste jej příkazem »Odeslat« poslali do nějaké aplikace, stiskněte a podržte klávesu [Shift]. Teprve pak otevřete místní nabídku a v ní příkaz »Odeslat«. Vedle známých cílů teď Windows nabídnou přídavné cíle jako »Plocha«, »Obrázky« nebo »Dokumenty«.
Nabídku »Odeslat« můžete rozšířit o další cíle. Za tím účelem klikněte na »Start« a pod »Prohledat programy a soubory« zadejte hledací pojem »shell:SendTo«. Výsledek dotazu obratem zobrazí operační systém přímo v nabídce Start. Pod »Internet« klikněte na položku označenou jako „shell:SendTo“.
Otevře se Průzkumník a automaticky přejde do složky, která pro aktuálního uživatele obsahuje cíle nabídky »Odeslat«. Teď pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo v pravé oblasti a v místní nabídce otevřete »Nový | Zástupce«. V následném dialogu pak můžete založit zástupce pro program nebo umístění, kam budete napříště chtít posílat soubory prostřednictvím kontextové nabídky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání