Menu
CHIP Speedtest

Konverze DVD filmů a videosouborů pro mobilní přehrávač

15.11.2010 10:21 | Redakce Chip
DVD filmy a videosoubory s mnoha oblíbenými formáty, jako například DivX, nelze přímo přenést do iPodu nebo iPhonu a tam je přehrávat.

S freeewarem HandBrake můžete filmy konvertovat do vhodného formátu pro iPod a iPhone. DVD však nesmějí být chráněna proti kopírování. Nástroj najdete na http://handbrake.fr/; předpokládá ovšem nainstalovaný .NET-Framework od Microsoftu.
Hned po spuštění stanovte standardní cestu pro výstup. Za tím účelem otevřete »Tools | Options« a na kartě »General« vedle »Output  files« klikněte na »Browse«. Navigujte na požadovanou složku a výběr potvrďte tlačítkem »OK«.
Otevřením »Source« zvolte zdroj. Použijte »Video file« pro jeden jednotlivý soubor nebo »DVD/VIDEO_TS  Folder« pro převod na pevném disku existující složky DVD. Je-li v jednotce DVD založen disk, můžete ji také zvolit přímo. HandBrake pak zdroj analyzuje a podle výsledku přizpůsobí další dialogy.
Nyní v rozevíracích polích v sekci »Source« rozhodněte, které tituly nebo kapitoly zdroje chcete převzít. Na hudebním DVD zvolte prostřednictvím »Chapters« jednotlivé tituly. Ve vstupním poli »Destination« definujte názvy souborů pro výstup. U všech ostatních nastavení můžete použít standardní hodnoty pro cílová zařízení. Za tím účelem klikněte vpravo v sekci »Presets« na »Apple« a níže na »iPod«. Poté HandBrake nastaví volby na kartách »Picture«, »Video«, »Audio« a »Chapters« automaticky.
Vlastní konverzi zahájíte nahoře kliknutím na »Start«. Celý proces je výpočetně náročný a trvá, podle výkonu počítače, nastavení a velikosti videa, dosti dlouho. Výsledný soubor ve formátu M4V pak můžete přenést do iPodu.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání