Menu
CHIP Speedtest

Kopírování podmíněného formátování mezi více buňkami

26.08.2010 12:22 | Redakce Chip
Pomocí podmíněného formátování můžete v sešitu zvýraznit určité výsledky. Potřebná definice je však dosti pracná.

Podmíněné formátování můžete bez obsahu buňky přenášet z jedné buňky do druhé. U starších verzí programu nejprve označte buňku, jejíž podmíněné formátování chcete přenést. Potom při stisknuté klávese [Ctrl] označte buňky, do nichž se má podmíněné formátování zkopírovat. Nyní otevřete »Formát | Podmíněné formátování«. Následný stejnojmenný dialog uvádí podmínky nastavené v první označené buňce. Dialog prostě zavřete tlačítkem »OK«, čímž dané formátování přenesete do ostatních vybraných buněk.
V Excelu 2007 jenom označte buňku, jejíž formátování chcete přenést, a pak v pásu karet na kartě »Domů« klikněte na tlačítko »Podmíněné formátování«. V následné nabídce nyní prostřednictvím »Správa pravidel« otevřete »Správce pravidel podmíněného formátování«. Dále zajistěte, aby správa tabulek ve sloupci »Pravidlo (…)« odkazovala na buňky, které mají formátování obdržet. Za tím účelem klikněte na malé tlačítko vpravo vedle vstupního pole. Dialog se zredukuje na jediný vstupní řádek. Nyní myší označte požadované buňky.
Upozornění: Nezapomeňte vedle nových buněk označit i originální buňku, neboť ta by jinak o své podmíněné formátování přišla. Pro převzetí nastavení znovu klikněte na tlačítko vpravo vedle vstupního pole a potom na »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání