Menu
CHIP Speedtest

Kopírování textů v dokumentech Wordu bez formátování

22.05.2012 07:21 | Redakce Chip
Při kopírování z různých zdrojů do Wordu vzniká v dokumentu chaos stylů a písem...

Chcete‑li textové pasáže ve Wordu převzít bez informací o druzích písma a formátech odstavců, klikněte v tlačítku Office nebo ve verzi 2010 v pásu karet na kartu »Soubor«. Potom použijte »Možnosti aplikace Word« nebo »Možnosti«. V následném dialogu vyberte na levé straně položku »Upřesnit« a pak na pravé straně najděte sekci »Vyjímání, kopírování a vkládání«. V této oblasti máte přístup k různým volbám pro chování textového editoru při vyjímání, kopírování a vkládání textů.

Textový editor přitom rozlišuje, zda se akce odehraje uvnitř jednoho dokumentu, nebo mezi dvěma různými dokumenty. Kromě toho můžete stanovit, jak má Word reagovat, jestliže si definice stylů odstavců zdroje a cíle neodpovídají nebo text pochází z jiného programu. Pro každý jednotlivý z těchto případů definujte požadované chování výběrem odpovídající položky v separátním rozevíracím poli. Přitom se musíte rozhodnout, zda má Word původní formátování zachovat, formátování sdružit, nebo text jenom převzít. Při výměně mezi dokumenty, jejichž definice stylů odstavců nesouhlasí, můžete navíc zvolit »Použít styly odstavců cíle«. Aby Word nevkládal žádné formátování, ale výhradně zkopírované texty, zvolte možnost »Převzít pouze text«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání