Menu
CHIP Speedtest

Korektní upgrade paměti a zvolení správných modulů

13.06.2012 14:08 | Redakce Chip
Paměť počítače Apple iMac si můžete rozšířit sami. Není to složité, ale může se stát, že dojde k nějakým problémům a počítač třeba nezačne po upgradu startovat.

Pokud máte novější počítač iMac se čtyřjádrovým procesorem, je potřeba instalovat paměťové moduly v párech. Pokud leží počítač na displeji (a to je doporučená pozice pro výměnu paměťových modulů), jsou paměťové moduly ve stejné vrstvě v páru. Horní vrstva je osazena z výroby, zatímco dolní můžete použít pro upgrade. Pokud chcete použít pouze jeden paměťový modul místo páru, musíte ho umístit v horní vrstvě. To však platí pouze pro „Quad core iMacy. Core Due (dvoujádrové) lze provozovat s jedním DIM modulem v horní nebo dolní vrstvě. Podle Applu mohou být iMacy osazeny maximálně 4GB moduly, takže pomocí čtyř slotů můžete osadit maximálně 16 GB paměti. Nejnovější iMacy mohou využít i 8GB moduly. Nicméně i v tomto případě byste měli dodržet pravidlo o obsazování dolní a horní vrstvy, jak je popsáno výše.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání