Menu
CHIP Speedtest

Koš dostupný i při plné ploše

16.06.2010 20:43 | Redakce Chip
Koš dostupný i při plné ploše
Koš ve Windows má sloužit hlavně k odstraňování souborů přetažením myší. Často však bývá na ploše jeho ikona zakrytá, což tento způsob použití znemožňuje.

Odpadkový koš integrujte do stále viditelného panelu Snadné spuštění v levé části hlavního panelu. Pak k němu budete mít trvalý přístup. Není-li panel Snadné spuštění zobrazen, pravým tlačítkem myši klikněte na volnou oblast hlavního panelu a v místní nabídce zvolte příkaz »Panely nástrojů | Snadné spuštění«. Potom kombinací [Win]+[D] zobrazte ovládací plochu a ikonu koše z ní přetáhněte na panel Snadné spuštění. Po uvolnění tlačítka myši tam Windows vloží ikonu zástupce koše. Potom k odstranění souborů postačí přetahovat je na tuto ikonu. Dbejte však, abyste přitom tlačítko myši vždy uvolnili přesně nad ní, jinak v panelu vytvoříte dalšího, nechtěného zástupce. Znamená to tedy, že kurzor myši nesmí být v příslušném okamžiku doplněn znakem plus.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání