Menu
CHIP Speedtest

Koš s rozšířenými mazacími funkcemi

29.08.2011 12:41 | Redakce Chip
Kdykoli pod Windows vyprázdníte koš, přepadne vás pak nepříjemný pocit, že jste tak možná omylem smazali přece jen nějaká ještě potřebná data. Hledáte proto komfortnější řešení.

Bezplatný nástroj RecycleBinEx rozšiřuje koš o praktické mazací funkce. Tento program běží pod Windows 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista a 7.
RecycleBinEx si stáhněte z internetu nebo pohodlně z webu. Instalaci spusťte v Průzkumníku dvojitým kliknutím na položku staženého souboru a dále se řiďte pokyny programu. Akci budete případně muset autorizovat volbou účtu s oprávněním správce a zadáním příslušného hesla. Po dokončení instalace se na vaší ploše objeví nový zástupce, z něhož lze spouštět všechny funkce.
RecycleBinEx nenahrazuje normální koš Windows. Poskytuje jenom jiné prostředí, v němž můžete soubory v koši prohlížet a vymazávat. Nástroj přitom přináší rozmanité varianty výběru souborů, které zřetelně překračují možnosti koše Windows.
Jestliže například kliknete na dolů směřující šipku vedle »Select All«, můžete v následné nabídce zvolit všechny soubory, které jste do koše přesunuli před více než dvěma, sedmi nebo patnácti dny – nebo dokonce před více než třemi měsíci. Chcete-li najít určité soubory, do vstupního pole při horním okraji okna zapište řetězec znaků, který je obsažen někde uvnitř názvu souboru. Kliknutím na »Delete« označené soubory odstraníte.
Jiná praktická funkce RecycleBinEx nabízí možnost automaticky vymazat po každém spuštění systému všechny soubory, které jste do koše přesunuli před definovanou lhůtou. Chcete-li ji využít, klikněte na »Options«, ve stejnojmenném dialogu zaškrtněte volby »Run RecycleBinEx when Windows Startup« a »Auto clean up items deleted days ago« a doplňte lhůtu ve dnech. Zadání potvrďte tlačítkem »OK«, abyste k položkám vymazaným nedávno stále ještě měli přístup.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání