Menu
CHIP Speedtest

Kurzor myši viditelný i při vkládání textu

20.06.2010 13:45 | Redakce Chip
Míněno to bylo dobře: při zadávání textu z klávesnice ukazatel myši zmizí. Jenomže až potom zase sáhnete po myši, musíte jej hledat. To může být na velkých displejích s vysokým rozlišením docela pracné...

Aby už se kurzor napříště před vámi neschovával, otevřete »Start | Nastavení | Ovládací panely«. Pak klikněte na »Hardware a zvuk« a »Myš« nebo pod XP na »Tiskárny a jiný hardware« a »Myš«. V klasickém zobrazení Ovládacích panelů stačí dvojitě kliknout na »Myš«. Windows pak otevřou dialog »Myš – vlastnosti«.
Na kartě »Možnosti ukazatele« zrušte zaškrtnutí u volby »Skrýt ukazatel při psaní«. Změnu potvrďte tlačítkem »OK« a Ovládací panely zavřete. Napříště zůstane ukazatel myši viditelný i při zadávání z klávesnice – alespoň většinou. Mnohé aplikace, například Word, totiž toto nastavení ignorují. Pokud při zadávání textů hledáte kurzor myši přece jen častěji, doporučuje se v dialogu »Myš – vlastnosti« pod »Možnosti ukazatele« zaškrtnout volbu »Ukázat umístění ukazatele po stisknutí klávesy Ctrl«. Jakmile pak stisknete [Ctrl], Windows ukazatel zvýrazní animovaným kroužkem o zmenšujícím se průměru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání