Menu
CHIP Speedtest

Lepší kontrola automatického formátování tabulek

21.09.2010 07:24 | Redakce Chip
Při vkládání a zpracování tabulek formátuje textový editor tabulky samočinně. Milá vstřícnost, jenomže výsledek často neodpovídá vašim představám.

Pro zcela jednoduché tabulky je automatické formátování veskrze užitečné. Při komplexních rozměrech a například pravostranných výběžcích (například buňky s mezisoučty) je ale výsledek zpravidla málo platný. Chcete-li funkci vypnout, pravým tlačítkem myši klikněte na libovolné místo v tabulce a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti tabulky«. Na kartě »Tabulka« klikněte na
»Možnosti«. Zrušte zaškrtnutí u »Automaticky upravit velikost podle obsahu«. Otevřené dialogy potvrďte tlačítkem »OK«. Praktická je naproti tomu funkce pro samočinné přizpůsobení celkové šířky, kterou můžete provést manuálně. Za tím účelem pravým tlačítkem myši klikněte na příslušnou tabulku a v místní nabídce zvolte příkaz »Přizpůsobit | Přizpůsobit oknu«. Tím tabulku automaticky zformátujete na celkovou šířku textového zrcadla. Tato hodnota zůstane také zachována, když budete později měnit šířky jednotlivých sloupců.
Upozornění: Neočekávaná formátování textu uvnitř tabulky bývají většinou způsobena formátovacími šablonami. V takových případech je nejlepší označit celou tabulku a v panelu nástrojů »Formát« kliknout na rozevírací seznam formátovacích šablon. V něm otevřete »Vymazat formátování« a tabulku vytvořte znovu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání