Menu
CHIP Speedtest

Lepší orientace ve velkých dokumentech Wordu

21.07.2011 10:08 | Redakce Chip
Při rozsáhlých dokumentech musíte vždy dlouho listovat, abyste našli určité místo textu. Proto byste kromě náhledu osnovy uvítali i jiné možnosti zobrazení obsahu pro snadnější navigaci.

Miniaturní náhledy, známé například z Adobe Readeru, jsou ve verzi 2007 poprvé k dispozici také ve Wordu. Chcete-li je pro nějaký dokument zobrazit, v pásu karet aktivujte »Zobrazení« a pak v sekci »Zobrazit či skrýt« volbu »Miniatury«. Nyní se vlevo objeví lišta se zmenšenými náhledy stránek, jimiž můžete rychle listovat a každou stránku kliknutím otevřít. Rovněž možné zobrazení »Rozložení dokumentu« vám naproti tomu otevře náhled osnovy.
Ve Wordu 2010 se tyto miniaturní náhledy vyvinuly v mocný navigační prostředek. Pro jejich zobrazení vyberte v pásu karet kartu »Zobrazení« a v sekci »Zobrazit« aktivujte volbu »Navigační podokno«. Celá tato oblast se dá přetáhnout myší například k pravému okraji nebo jako plovoucí lišta libovolně napozicovat.
Navigační oblast nyní obsahuje tři karty. Jedna nabízí strukturované zobrazení nadpisů, které můžete v postranní liště rychle přetahováním myší přetřídit. V místní nabídce jsou pak k dispozici další funkce, jimiž můžete zobrazit či potlačit dodatečné úrovně, daný nadpis začlenit výše nebo hlouběji a do osnovy vložit nové nadpisy. Tato nová forma náhledu osnovy je opticky příjemnější a snadněji se obsluhuje.
Druhá karta ukazuje miniaturní náhledy jako v Adobe Readeru a umožňuje tak kliknutím myší bleskurychle přepnout na určitou stránku. Konečně třetí karta poskytuje spolu s nahoře umístěným hledacím polem komplexní hledací funkci. Během zadávání hledacího pojmu do pole se nalezená místa v dokumentu ihned označují a objeví se jako seznam v navigační oblasti. Odtud můžete kliknutím přímo skočit na každé nalezené místo. Kliknutím na křížek zobrazený v hledacím poli vyhledávání ukončíte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání