Menu

Lepší rozeznání otevřených složek v Průzkumníku

19.03.2010 09:33 | Redakce Chip + Přidat komentář
Zatímco XP momentálně otevřenou složku nebo klíč registru dobře zvýrazňují odlišným symbolem a označením, v systémovém registru pod Vistou žádný rozdíl nepoznáte. Proto musíte ve stavovém řádku neustále kontrolovat, ve kterém klíči se právě nacházíte.

 

Pro způsob zobrazování složek sice neexistuje žádné systémové nastavení, nicméně pro jejich různé stavy si můžete prostřednictvím systémového prostředku Shell Icons nadefinovat odlišné ikony. Momentálně otevřené složky nebo klíče registru tak lze označovat jiným symbolem.
Chcete-li tak učinit, do vstupního pole nabídky Start zadejte »regedit« a stiskněte [Enter]. Ověřovací dotaz Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Pokračovat«. Poté v editoru registru navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer«. Zde vyhledejte podklíč »Shell Icons«, nebo jej vytvořte postupem »Úpravy | Nový | Klíč«. Klíč otevřete a prostřednictvím »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota« v něm vytvořte položku »4«. Čtyřka zde představuje název (a nikoli hodnotu řetězce), který slouží jako identifikační číslice systémové ikony pro otevřenou složku. Nyní novou položku dvojitým kliknutím otevřete, jako hodnotu zadejte například »shell32.dll, 173« a potvrďte tlačítkem »OK«. Editor registru uzavřete.
Od příštího otevření okna Průzkumníka nebo editoru registru budou aktivní složky označeny přídavnou hvězdičkou v ikoně. Chcete-li ještě nápadnější způsob, použijte například symbol »imageres.dll, 115« nebo »shell32.dll, 290«, čímž složku zvýrazníte i barevně. Obecně můžete zvolit kterýkoliv symbol ze souboru typu ICO nebo DLL. Připojené číslo určuje, která z ikon obsažených v souboru má být použita.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení