Menu
CHIP Speedtest

Lepší využití hlavního panelu

20.06.2010 13:48 | Redakce Chip
Šířka tlačítek běžících programů v hlavním panelu je omezená. Dokonce ani při jediném otevřeném programu nemusí proto být viditelný kompletní název. V takových případech byste však chtěli tlačítko co nejširší.

Pokud se o místo v hlavním panelu musí dělit více programů, Windows automaticky zmenšují šířku jednotlivých objektů. Při dostatku místa se naproti tomu uplatní pevně stanovená minimální hodnota. Jejím využitím můžete v systémovém registru šířku tlačítek přizpůsobit.
Za tím účelem otevřete v nabídce Start příkaz »Spustit«, zadejte »regedit« a klikněte na »OK«. V editoru registru navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktopWindowMetrics«. V pravé části okna vyhledejte řetězec »MinWidth«. Pokud tam položka tohoto názvu dosud neexistuje, vytvořte ji postupem »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota«.
Na novou položku dvojitě klikněte. V následném dialogu pak zadejte požadovanou minimální šířku tlačítka v pixelech. Názvem „minimální šířka“ se nenechte zmást, neboť Windows tlačítka vždy zmenšují na velikost odpovídající volnému místu v hlavním panelu. Nastavená hodnota se uplatní jen v případě, že volné místo je větší nebo stejné jako tato hodnota. Zadejte proto například »1000« a změnu potvrďte tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání