Menu
CHIP Speedtest

Maximalizujte rychlost počítače pomocí USB flash disku

18.10.2014 15:44 | Pavel Trousil
Maximalizujte rychlost počítače pomocí USB flash disku

Starší počítač s Windows 7 a Windows 8 můžete zrychlit pomocí USB flash disku. Systém Windows si totiž může na tento typ paměťového zařízení odkládat často používané programy a méně často pak využívá pomalý pevný disk.

readyboost

Jde o funkci nazvanou ReadyBoost, kdy můžete zrychlit počítač s využitím úložného prostoru na většině jednotek USB flash a paměťových karet flash. Pokud chcete svůj počítač tímto způsobem zrychlit, vložte USB flash disk do USB portu počítače a v dialogovém okně Přehrát automaticky klikněte na možnost »Zrychlit systém« ve skupinovém rámečku »Obecná nastavení« – pokud se neotevře dialogové okno »Přehrát automaticky«, je možné, že je zakázáno.

V dialogovém okně »Vlastnosti« klikněte na kartu »ReadyBoost«. Chcete-li využít maximum dostupného prostoru na jednotce nebo paměťové kartě flash pro funkci ReadyBoost, klikněte na možnost »Vyhradit toto zařízení pro technologii ReadyBoost«. Systém Windows ponechá v zařízení všechny soubory, které jsou zde již uloženy, ale zbývající místo využije ke zrychlení systému. Nechcete-li pro funkci ReadyBoost použít veškerý dostupný prostor v zařízení, klikněte na možnost »Používat toto zařízení« a pomocí posuvníku nastavte velikost volného místa v zařízení, které chcete použít.

Aby funkce ReadyBoost účinně zrychlila počítač, měl by na jednotce flash nebo paměťové kartě zbývat alespoň 1 GB volného místa. Nejlepších výsledků dosáhnete, použijete-li USB flash disk s volným místem odpovídajícím alespoň dvojnásobku velikosti paměti (RAM) v počítači. Pamatujte také na to, že USB flash by měl být dostatečně rychlý, jinak ho není možné použít. Měl by zvládat přenosové rychlosti alespoň 5 MB/s v režimu zápisu. Jestliže v počítači máte SSD disk, nemusí se při připojení USB flash disku volba pro urychlení počítače pomocí funkce ReadyBoost zobrazit. Místo toho se zobrazí zpráva „Funkce ReadyBoost není v tomto počítači povolena, protože systémový disk je tak rychlý, že funkce ReadyBoost by pravděpodobně nebyla přínosná“. Důvodem je skutečnost, že některé jednotky SSD jsou tak rychlé, že u nich při použití funkce ReadyBoost nelze očekávat další zrychlení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání