Menu
CHIP Speedtest

Mobilní konzole s upraveným firmwarem pro retrohry

13.06.2012 14:11 | Redakce Chip
Mnoho uživatelů mobilních konzolí PSP teď přechází na novou verzi PS Vita, takže klasickou PlayStation Portable seženete v bazarech nebo internetových bazarech velmi levně.

PSP můžete samozřejmě použít jako PSP… Můžete však také (a to je aktuální tip) nainstalovat alternativní firmware místo původního od Sony a pak si na „PSPčku“ můžete zahrát i staré klasiky, na které už jste možná zapomněli. Pro modifikované PSP je totiž k dispozici mnoho emulátorů, jako například C64, Amiga, Atari, NDS či Sega.
Nahrání vlastního firmwaru je někdy jednoduché: obecně stačí zkopírovat soubory s firmwarem do adresářové struktury PSP. Na internetových fórech najdete informace o tom, který firmware budete potřebovat pro vaši verzi PSP a kde si můžete obstarat software. Naleznete zde i návody a rady. Z právního hlediska se ale pohybujete v šedé zóně – při instalaci firmwaru i při používání emulátorů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání