Menu
CHIP Speedtest

Monitor - zjištění chybných pixelů a zobrazení optimálního obrazu

25.10.2013 13:07 | Pavel Trousil
Monitor - zjištění chybných pixelů a zobrazení optimálního obrazu

Máte na svém monitoru správně nastavené barvy, kontrast a konvergenci ? K co nejlepšímu nastavení můžete použít bezplatný nástroj Eizo monitor test.

mtest-nahled

Eizo monitor test vás pomocí 24 testovacích obrazců provede správným nastavením a pomůže vám tak obraz monitoru optimalizovat.

Program, který můžete použít i k nastavení monitoru od jiného výrobce, se nemusí instalovat. Stačí ze ZIP souboru rozbalit program „Eizo-test9.exe“ a spustit ho. Vpravo nahoře můžete zvolit jazyk (k dispozici je i čeština). Poté klikněte na tlačítko „Play“ (symbol šipky), pomocí kterého se test spustí. Pokud chcete vyřešit jen konkrétní problém, klikněte na ikonu „i“ (information) a vyberte pouze požadované testy. K dispozici je osm různých scénářů, které zahrnují test barev, moaré, geometrie, ostrosti a rychlosti.

Pokud je potřeba něco v nastavení změnit, nástroj vám vysvětlí, kde a jak to lze provést. Jestliže jste svůj monitor nikdy nenastavovali a nemáte monitor značky Eizo, připravte si k ruce návod k monitoru. Pak nebude problém rychle provést požadované úpravy nastavení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání