Menu
CHIP Speedtest

Multitasking pomocí gest na vlastním iPadu nebo iPadu 2

18.10.2011 09:51 | Redakce Chip
Chcete-li přepnout mezi spuštěnými programy na zařízení se systémem iOS, je potřeba 2x stisknout tlačítko „Home“. Ze svého počítače s Windows jste ale zvyklí na jednodušší postup – použít pracovní panel nebo zmáčknout [Alt]+[Tab].

Multitasking může být aktivován pomocí vývojového prostředí XCode 4. XCode 4 je sada nástrojů pro Mac OS X od verze 10.6.6. Budete tedy potřebovat alespoň na chvíli počítač Mac. Ještě nedávno bylo vývojové prostředí XCode dostupné pouze pro vývojáře zapsané v programu Apple Developer. Nástroj si ale nyní může na App Store zakoupit kdokoli, a to za cenu 3,99 eura.
Stáhnout zhruba 4GB balíček programů však není zrovna nejrychlejší. V závislosti na vašem připojení k internetu to může trvat i přes dvě hodiny. Instalace je pak poměrně rychlá: do 10 minut bude program na vašem počítači a objeví se na něm i nová ikona. Během instalace budete muset zadat jméno a heslo správce. Po skončení instalace zavřete iTunes, spusťte vývojové prostředí XCode a připojte iPad k Macu. XCode otevře nové okno s názvem „Organizer  –  Devices“, ve kterém by měl být uveden i váš iPad. Pro aktivaci dalších akcí stačí stisknout tlačítko „Use for Development“. Následně se otevře okno s žádostí o zadání uživatelského jména a hesla. Další operace už můžete přerušit stiskem tlačítka „Cancel“, a přesto už iPad zůstane „odemčen“ pro gesta. V tomto stavu ho můžete ovládat čtyřmi i pěti prsty, můžete pomocí gesta minimalizovat aplikaci a dostanete se na domovskou stránku. A můžete také snadno přecházet horizontálním pohybem více prstů po displeji mezi spuštěnými aplikacemi.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání