Menu
CHIP Speedtest

Může někdo neoprávněně využít webovou kamerku na notebooku?

28.09.2015 15:58 | Pavel Trousil
Může někdo neoprávněně využít webovou kamerku na notebooku?

Pokud máte strach, že se někdo může na vás dívat prostřednictvím webové kamerky vašeho notebooku, určitě nejste sami. 

Nejjednodušší a v podstatě i nejúčinnější ochranou proti takovéto špionáži jsou webkamerky, u kterých lze objektiv zakrýt. Pokud takovouto možnost vaše webkamerka neposkytuje, můžete ji jednoduše přelepit lepicí páskou nebo využít nějaký jiný kryt. Webkamerku můžete také deaktivovat v operačním systému, a pokud máte strach, že by ji mohl hacker znovu aktivovat, i na to existuje obrana. Stiskněte klávesy [Windows] + [R], v okně »Spustit«, které se potom otevře, napište do příkazové řádky »devmgmt.msc« a potvrďte stisknutím tlačítka »OK«.

Otevře se Správce zařízení, v něm vyhledejte kategorii »Zařízení pro zpracování obrázků« a v ní pak konkrétně webovou kamerku. Klikněte pravým tlačítkem myši na tuto položku a ze seznamu vyberte možnost »Zakázat«. Pokud nechcete kamerku využívat delší dobu a chcete zabránit její případně aktivaci, vyberte ze seznamu »Odinstalovat«. Jestliže ji budete znovu potřebovat, opět ji aktivujte, případně znovu instalujte její ovladače.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání